środa, 22 stycznia 2014

Konfigurator programu NeteXt73

Konfigurator programu NeteXt73, którego główne okno znajduje się powyżej odpowiedzialne jest za zarządzanie ustawieniami skryptu. Poniżej opiszę jego główne funkcje.

Skasuj pliki konfiguracyjne.


Program NeteXt'73 przechowuje swoje ustawienia w plikach zawartych w katalogu:
~/netext73

Opcja skasuj pliki konfiguracyjne pozwala na ich usunięcie. Przydatne w przypadkach niepoprawnego działania skryptu.

Adres kerneli płatnych 

W tym miejscu wklejamy adres wykupionej subskrypcji. Jeżeli tego nie zrobimy, program poprosi o ten adres przy próbie ich instalacji.


Wprowadzenie adresu jest zapamiętywane.

Adres wersji testing

W tym miejscu betatesterzy mogą wkleić adres z którego program będzie pobierał wersję testową NeteXTt73. Wykasowanie tego adresu spowoduje przejście aplikacji w tryb "stable" i pobieranie tylko wersji publicznych.

Język programu

Na chwilę obecną program jest dostępny w trzech językach:
- polski
- angielski - tłumaczenia Fademind oraz e X t 7 3
- francuski - tłumaczenia enedil

Kontakt z autorami.

Profil APM 

W tym miejscu możemy podejrzeć aktualnie wybrany przez nas tryb pracy skryptu zarządzania energią.

Profil kernela oraz Automatycznie używaj wybrany profil kernela

W oknie profilu kernela jest wyświetlany ostatnio używany przez nas profil. Często zdarza się tak, że używamy tylko jeden profil. Można zmniejszyć sobie ilość kroków podczas instalacji zaznaczając czek przy "automatycznie używaj wybrany profil kernela". Dzięki temu program nie zapyta nas o wybór rodzaju kernela, a od razu przejdzie do listy dostępnych dla naszej platformy.

Pozostaw kopię plików deb....

Niektórzy z Was prosili o pozostawianie ściąganych plików deb celem ich ewentualnej reinstalacji. Pomocne te jest szczególnie tym, którzy mają internet z ograniczoną liczbą pakietów.

HTTP/HTTPS

To kolejne udogodnienie dla osób z mobilnym internetem. Okazuje się, że dostawcy internetu potrafią wycinać połączenia szyfrowane. W takie sytuacji przestawienie trybu pobierania z HTTPS na HTTP rozwiązuje problem.

Kolor wyróżnionych napisów

Opcja zgodnie z treścią daje możliwość wyboru koloru, który będzie dla nas optymalny do czytania wyróżnionych napisów. Okno wyboru koloru wygląda tak: