poniedziałek, 24 lutego 2014

NeteXt73 - zmiany

Uchylania rąbka tajemnic ciąg dalszy.

Na chwilę obecną jestem na etapie przerabiania kodu programu NeteXt'73. Staram się reagować na zgłaszane błędy i sugestie możliwie szybko. Pierwszą rzeczą, którą trzeba było dopracować to problem z YAD'em z WebUpd8. Jest szansa, że go obejdziemy. Dzięki pomocy eloaders'a będziemy mieli własną paczkę pod nazwą yad-netext.
Kolejny temat, który nie dawał mi spokoju, to chkconfig, używany przeze mnie w module zarządzania usługami. Program niestety nie jest już rozwijany, jednak był bardzo wygodny. Pokazywał w bardzo czytelny sposób stany usług sysv:


Zastąpił go sysv-rc-conf, który niestety wynik daje mniej czytelny:Na szczęście to udało się już dostosować. Testy trwają.

Postanowiłem też zmienić tryb root'a. Klawisz trybu zniknął z głównego okna. Pojawił się za to "czek" w module konfiguracyjnym. 


Po jego zaznaczeniu lub odznaczeniu, wymagane będzie ponowne, ręczne uruchomienie aplikacji. Automatyczne nie zawsze dobrze działało, zatem wycofałem się z tego.

Jeżeli zostawiliśmy zaznaczony "czek" NeteXt'73 - root mode, każde uruchomienie programu przywita nas poniższym oknem:
Kolejna rzecz to niezgodność NeteXt'a z Ubuntu Gnome, a właściwie Ubuntu Gnome ze standardami zarządzania energią w pozostałych dystrybucjach. Dla poprawnego działania, dystrybucja ta będzie musiała mieć doinstalowaną paczkę pm-utils.

Postanowiłem także mocno downgrade'ować NeteXt... Jak pewnie zauważyliście, numeracja gnała jak szalona i nie trzymała żadnych standardów. Od teraz będzie. Aktualne wersje dostaną "0"  z przodu.

Wszystkie te zmiany prowadzą nas w dobrym kierunku, którego szczegóły postaramy się zdradzić już niebawem :)