czwartek, 10 kwietnia 2014

Nvidia 337.12 beta

Udostępniłem właśnie najnowsze sterowniki beta Nvidii o numerze 337.12. Sterowniki są zgodne z kernelami z linii v29.x, a zatem kernelami opartymi na Linux-3.14.x. Sterowniki te mają aktywne nowe funkcjonalności - overclocking/downclocking oraz modyfikację pracy wentylatora, które widoczne są na poniższych screenach. Obecnie jeszcze z nich Panie i Panowie nie skorzystacie - jeszcze nie updatowałęm pakietu nvidia-settings. Jednak tu już z Kolegą NetBitem poczynione zostały odpowiednie zmiany w instalatorze sterowników, co pozwoli na wykorzystanie ich pełnego potencjału.
W momencie updatowania odpowiedniej wersji NeteXt'73 konieczne będzie ponowne nadinstalowanie sterowników, celem instalacji właściwej wersji programu nvidia-settings. Ponadto konieczne będą jeszcze pewne wpisy w sekcji xorg.conf [podam dokładnie co i jak], aby aktywować te funkcjonalności - widoczne na poniższych screenach:

Pozdrawiam
e X t 7 3


Aktualizacja

Program pojawił się wczoraj, przy okazji wnosi kilka istotnych poprawek, między innymi w instalatorze sterowników kart graficznych i w module konfiguracji (tryb root).

Pozdrawiam
NetBit73