środa, 28 maja 2014

Oświadczenie ws. GRUB

Witamy,

W ostatnim czasie odnotowaliśmy bardzo nieprzyjemne ataki ze strony użytkowników dotyczące pojawienia się tapety w GRUBie. Ataki był w komentarzach, jak i w mailach. Jest to dla nas dość bolesne, gdyż takiego obrotu sprawy się nie spodziewaliśmy.

Tapeta w GRUB'ie pojawiła się w projekcje jako pomysł/sposób ot choćby składania użytkownikom życzeń świątecznych. Chcieliśmy dawać na święta pingwinki z czapami św. Mikołaja etc. Zdawało się nam, że pomysł jest fajny. Jak się okazało, życie zweryfikowało naszą tezę i zareagowaliśmy w sposób niezwłoczny! Podaliśmy wpisy umożliwiające usunięcie tapety w trybie natychmiastowym co tylko podkreśla, że słuchamy naszych użytkowników. Chwilę później pojawił się w programie czek dający możliwość wyłączenia tapety GRUBA.

Uważamy, że ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, aby sytuację załagodzić i dalszych ataków ze strony Userów sobie nie życzymy. Wykonujemy naszą pracę praktycznie za darmo. Sami sobie jesteśmy inżynierami, projektantami i sponsorami. Tysiące godzin spędzone nad dokumentacjami, kodem kerneli czy też samego NeteXt'a, koszt zużytego prądu czy też opłat za łącze jak również godziny, w których dla projektu nie uczestniczyliśmy w życiu rodzinnym raczej nie zasługują na słowa w stylu..... którego byśmy dla dobra ogółu woleli nie cytować.

Chcesz być szanowany, szanuj innych. Wielokrotnie daliśmy Wam dowód na to, że możecie mieć wpływ na projekt, że słuchamy Waszych uwag jeżeli są merytoryczne i przekazywane w sposób nieobraźliwy.

Zatem do Panów, którzy nas tak "miło" potraktowali ostanie zdanie:

Jeżeli chcesz mieć wpływ na rozwój projektu, stań się jego sponsorem, a nie krytykuj obrażając rozmówcę używając przy tym słów, których słownik języka polskiego nie zawiera.Zespół NeteXt'73