poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Jądro Linux obchodzi 23 urodziny

Biorąc pod uwagę fakt  iż zajmujemy się kernelami, nie sposób pominąć informacji o tym, że właśnie obchodzimy ich 23 urodziny!!

Daty są podawane dwie: 25 i 26 sierpnia 1991. 25 Linus Tovarlds wysłał kod na listę dyskusyjną comp.os.minix. Z kolei Wikipedia wspomina 26 sierpnia.

Pełen kod został udostępniony 17 września 1991, a 5 listopada ogłoszono wydanie Linuxa 0.03.

Jak widać z amatorskiego projektu mamy dziś coś, co stanowi podstawę systemów serwerowych, a także coś, co z dużym powodzeniem trafia ostatnio pod strzechy i staje się faktyczną alternatywą dla Windowsa.

Co ciekawe Linus cały czas utrzymuje, że brakuje mu "pulpitu". Obserwując jego zaangażowanie i determinację jest szansa, że i to od niego otrzymamy. Z resztą obiecał to.

Linus udowodnił, że da się zrobić coś wielkiego od zera. My też tak zaczynamy/zaczynaliśmy (niepotrzebne skreślić). Zobaczymy co czas przyniesie, ale życzę nam, abyśmy mierzyli wysoko i to osiągnęli ku uciesze zadowolonych Userów :)

Korzystając z tego, że jestem przy głosie Linuxowi, a także samemu Linusowi życzę z okazji dzisiejszego święta informatyczne 128 lat !!  :)