niedziela, 5 października 2014

Sterowniki Nvidia 340.46

Udostępniłem sterowniki Nvidii 340.46. W tej wersji sterownika wprowadzono następujące poprawki:

  • Usunięto problem związany z OpenGL, który podczas zmiany rozmiaru okien aplikacji mógł powodować niepoprawne stosowanie operacji glReadPixels(), co potencjalnie mogło powodować tymczasowe zacięcia X.
  • Usunięto błąd, który mógł uniemożliwiać kompilatorowi GLSL poprawną ocenę niektórych wyrażeń w trakcie kompilacji shaderów.
  • Naprawiono błąd, który mógł doprowadzić do załamania aplikacji nvidia-installer w trakcie próby uruchamiania narzędzia nvidia-xconfig w systemach, w których tego narzędzia brakowało.
  • Dodano opcję UseSysmemPixmapAccel do zarządzania wykorzystaniem akceleracji GPU związanym z operacjami rysowania X na mapach pikseli alokowanych w pamięci systemowej.

W związku z faktem, iż sterowniki nowsze, a zatem z linii 343.xx, wyłączają wsparcie dla wskazanych poniżej układów - linia 340.xx staje się dla nich jedyną dostępną:

Usunięto [ze sterowników 343.xx] wsparcie dla układów GPU serii G8x, G9x i GT2xx oraz opartych na nich chipsetów płyt głównych. Wsparcie dla nowych jąder systemu Linux oraz serwerów X, jak również poprawki krytycznych błędów, będą zapewniane do końca 2019 roku w wydaniach sterownika 340.* w wersji „legacy”.

Pozdrawiam